Vychladit auto bez klimatizace lze snadno. Za pouhých 60 korun

Foto: Jiří Soukup

Aut bez klimatizace je na českých silnicích stále ještě hodně. Snadným trikem si je však jejich majitelé mohou docela snadno a příjemně vychladit. Stačí 60 korun a trocha důvtipu


Současné teploty atakují tropické „třicítky“, a jízda v autě bez klimatizace je tak velmi nepříjemná. Především při pomalé jízdě ve městě, nebo při dlouhém stání třeba v dálniční zácpě. Jakmile nemůže autem proudit vzduch, interiér se velmi rychle ohřívá a pobyt v takovém voze se může stát pro posádku i nebezpečným. Ani v případě, že ve vozidle není klimatizace, není vše ztraceno. Stačí pár korun, trochu důvtipu, a interiér vozu si můžete příjemně ochladit.

Američtí řidiči kamiónů, kteří v časech minulých neměli ve svých vozech klimatizaci, řešili problém s horkem velmi snadno. U každé benzínové pumpy se tam za pár centů prodávalo velké balení ledu. Řidiči si dávali tato velká balení na palubní desku a pustili přes led větrák namířený přímo na ně. Chladný vzduch na ně tímto způsobem proudil i několik hodin, což jim sice někdy způsobilo zdravotní potíže, nicméně dá se to udělat i mnohem šetrněji.

Na palubní desku si proto dnes asi nikdo balení ledu dávat nebude, ale stačí trochu důvtipu, a v autě bude mnohem příjemněji. Stačí si koupit balení ledu, které se i v Česku dá dnes koupit u každé pumpy, a položit ho na podlahu k výdechům topení. Můžete dát jeden pytel ledu dopředu a druhý na podlahu dozadu. Pusťte ventilaci, nastavte směr proudění vzduchu na nohy a ovladačem topení nastavte co nejchladnější vzduch. Pytle s ledem dejte klidně pod sedadlo nebo na středový tunel, případně na podlahu před spolujezdce, jestli je tam volno.

Proud vzduchu bude proudit přes pytle s ledem a věřte, že interiér automobilu se tímto způsobem ochladí až o 5 stupňů Celsia. Pětikilový balík ledu dle našich zkušeností vydrží přibližně 3 hodiny, pak budete muset u pumpy koupit nový. Cena ledu se ale pohybuje kolem 60 korun za 5 kilo, což je cena, která za ochlazení auta v tropických teplotách určitě stojí.

Máte auto bez klimatizace? Jak si v něm ochlazujete vzduch, Napište nám do diskuze

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.