Agresivní vynucování přednosti na dálnici D10, vybržďování a blokování předjíždění. Značka vozu čistě náhodná

Foto: Jiří Dostál

Vynucovat si přednost při najíždění na dálnici v rychlosti sotva 80 km/h, je samo o sobě na pováženou. Když se ale dotyčný ještě rozhodne „vytrestat“ řidiče, který ho do pruhu „nepustil“, vybržďováním a blokováním, to už je na ústav.


Občas se k nám do redakce dostanou skutečně zajímavé silniční příběhy. Minimálně jednou týdně nám totiž do redakční pošty přijde nějaká zajímavá fotografie, nebo video z palubní kamery, ze kterých je vidět, že situace na českých silnicích není vůbec tak růžová, jak si možná někteří myslí. Za volanty vozů různých značek sedají různí řidiči a řidičky. Bohužel i takoví, kteří mají neustálou potřebu „vychovávat“ ostatní.

Foto: Jiří DostálJedno z takových videí nám poslal i pan Jiří Dostál, který jel o víkendu po mladoboleslavské dálnici směrem do Prahy. „Jel jsem v pravém pruhu dálnice D10 a zrovna ve chvíli, kdy mě v levém pruhu předjíždělo auto, najížděl na dálnici řidič v BMW. Přejet do levého pruhu jsem nemohl, tudíž jsem pokračoval ve svém jízdním pruhu“, popisuje v emailu situaci pan Dostál a pokračuje: „Řidič v BMW však nijak nezpomalil a bez levého blinkru najel asi v osmdesátikilometrové rychlosti přímo přede mě. Musel jsem prudce brzdit, abych zabránil nehodě. Při následném pokusu o jeho předjetí se však řidič v BMW rozhodl, že mě před sebe nepustí a jel uprostřed jízdních pruhů, abych se nedostal před něj. Co si tím dokazoval, to tedy skutečně netuším“.

Vybržďování však patří mezi ty nejvíce nebezpečné přestupky vůbec a v určitých případech může být řidič, který se ho dopustil, prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, kdy pachateli v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt ve vězení. V dnešní době, kdy má téměř každé vozidlo za sklem palubní kameru, to tedy není rozhodně ten nejlepší nápad, jak si svoji frustraci z toho, že mě někdo nepustil před sebe, vybíjet.

Stejně tak bezdůvodné přejíždění z pruhu do pruhu s cílem neumožnit předjetí jinému vozidlu patří do kategorie velmi závažných přestupků. Tím spíše, když takové manévry předvádí řidič na dálnici v rychlostech nad 100 km/h. „Za mě by takovému řidiči měli sebrat řidičák. Proto jsem video dal na policii, aby toho syčáka našli. Právě kvůli takovým se na dálnicích totiž stávají ty nejhorší nehody. Vidím na silnicích podobné frajírky každý den“, uzavírá svůj email pan Dostál.

Přečtěte si také: V sedmdesátkách známka dekadence, v současnosti spíše řidičské demence

Jak se na podobné chování díváte vy? Setkali jste se na silnici s něčím podobným? Napište nám do diskuze. A jestli se vám článek líbil, sdílejte ho, prosíme, dál. Děkujeme.

Anketa
Myslíte si, že značka vozu z titulní fotografie je čistě náhodná a stejně se na silnicích chovají i řidiči vozů ostatních značek?
Celkem hlasovalo 2849 čtenářů.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.