Chtěl se pomstít automobilce Rolls-Royce, a tak v jejích vozech vozil odpadky

Foto: Pixabay

Málokdo asi ví o různých zákulisních zajímavostech, které se pojí s vozy těch nejluxusnějších značek. Své by mohl vyprávět například jistý Ind, který se automobilce Rolls-Royce pomstil tím, že v jejich vozech vozí odpadky


Špičkový zážitek z jízdy na nejvyšší úrovni – to je to, o čem se zmiňují značky jako Mercedes, Range Rover, Rolls-Royce, Bentley, Porsche, Ferrari, Lamborghini, Lexus a další luxusní vozy. Jenže někdy všechno dopadne trochu jinak. 

Když Nizam (titul muslimského vládce) Singh z města Hyderabad v Indii přijel do Londýna v Anglii, aby si zakoupil nový vůz Rolls-Royce, nesetkal se podle serveru primeins.com s příliš vřelým přijetím. Jelikož je na toto auto po celém světě nahlíženo jako na symbol luxusu a aristokracie, rozhodl se ho Singh zakoupit. Jenže prodejci v showroomu Rolls-Royce údajně neuznali jeho královskou prestiž a měli zpochybnit i jeho schopnost dovolit si tak luxusní vůz. 

Singh si to nenechal líbit a urážku jim oplatil tím, že koupil deset těchto luxusních automobilů, aby je poté odeslal do své země, kde byly použity ke sběru odpadků. Zpráva, že někdo využívá jedny z nejdražších vozů na světě na sběr odpadů, se velmi rychle šířila a v důsledku toho klesly údajně prodeje značky na historické minimum. 

Ale jsou i jiné zajímavosti, které nejsou tolik kontroverzní. Například to, že motor ve vozech Ferrari je navrhován a vylepšen tak, aby přinesl skvělý zvukový zážitek do uší jeho majitelů. Dělá se to pomocí synchronizací zvuků ze vzduchové trubice, ze které má zvuk znít jako flétna nebo varhany. Pokud řídíte vozy Ferrari a sešlápnete plyn, má vás pohltit exploze zvuku, který se nepodobá žádnému jinému autu. 

Italský podnikatel Ferruccio Lamborghini zase zahájil výrobu menších zemědělských traktorů. Opravoval dokonce i armádní vozidla během druhé světové války. Jelikož byl velmi úspěšný, mohl si dovolit koupit velmi drahý vůz, a jelikož to byl Ital, koupil si vůz značky Ferrari. Nicméně s vozem nebyl nikdy stoprocentně spokojený. Před uvedením svého luxusního sportovního vozu na trh se Lamborghini pokusil přesvědčit samotného Enza Ferrariho, aby vylepšil svoji značku luxusních automobilů, ale Ferrari nedokázal přijmout radu od malého výrobce traktorů. Lamborghini proto založil svou vlastní značku supersportovních vozů, aby vyrobil lepší vůz, než bylo Ferrari. 

Dubaj je země plná luxusních automobilů. Proto policejní oddělení přidalo do svého portfolia značky jako Lamborghini, Ferrari a Bentley, aby pomohly policii pronásledovat ty, kteří překročí povolenou rychlost. Ze začátku se jednalo pouze o propagaci dubajské policie, ale v dnešní době jsou tyto luxusní vozy již naplno využívány tamní policií. Nejznámějším vozem dubajské policie se pak určitě stává Bugatti Veyron.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.