Chtěli spolehlivé kombi za 300 tisíc korun. V bazaru však dostali v podstatě šrot

Zatajená nehoda
Foto: Cebia

Tohle je bohužel častý příběh při nákupu ojetého vozu. Místo spolehlivého kombi si mladá rodina koupila v bazaru Fabii dovezenou z Německa, ovšem po tzv. „totální škodě“.


Níže uvedený příběh je jedním z mnoha, které se na českém trhu s ojetými vozy odehrávají. Při nákupu ojetého vozu je totiž ve hře mnoho rizik a „stočené“ tachometry se bohužel zdají být tím nejmenším problém. Mnohem závažnějším rizikem jsou například zatajené havárie. A nemluvíme o nějakém poškrábaném blatníku, nebo rozbitém blinkru. Podle zkušeností společnosti Cebia se kupující ojetin mohou mnohdy setkat například také s autem, které bylo do České republiky dovezeno ze zahraničí po totální škodě. 

Takové auto je následně v Česku opraveno, někdy jsou upraveny i stavy ujetých kilometrů, servisní knížka, auto je perfektně vyčištěno, naleštěno a inzerováno za zajímavou cenu. Zákazník se obvykle najde během pár dnů. Jako například mladá rodina, která chtěla svoje deset staré auto vyměnit za novější. To staré totiž začalo vyžadovat čím dál tím více výdajů na servisní opravy každý. 

A protože na úplně nové auto neměli dostatek peněz, rozhodli se pro nákup ojetého vozu. Vyhlédli si krásnou Fabii, skoro novou, vyrobenou v roce 2019 a právě dovezenou z Německa. V bazaru vypadala velmi pěkně. Navíc měla tažné zařízení, což bylo další pozitivum. Na první pohled se zdálo, že tohle auto nemůže mít žádnou vadu. I když cena přesahovala 300.000,- Kč, což bylo nad jejich plánovaný rozpočet, rozhodli se nakonec, že si na auto půjčí. Vycházeli totiž z předpokladu, že u takto zánovního vozu ušetří na servisu. Jenže první závada na sebe nenechala dlouho čekat. 

Už krátce po koupi se totiž objevila první vážnější závada. Z vozu unikala voda. "Možná to bude pouhá drobnost", pomysleli si. Proto se vydali do autorizovaného servisu, kde technici zjistili netěsnost v topném systému. Při prohlídce však mechanik také zjistil, že vozidlo bylo opraveno po havárii a podle jeho názoru se jednalo o vážné poškození. Majitel byl touto informací překvapen, technik mu proto doporučil, aby si auto důkladně prověřil. 

Po prověření vozidla v systému společnosti Cebia se ukázala celkem šokující pravda. Fabia byla totiž v Německu havarována a pojišťovna vyčíslila škodu na více než 40.000 eur, což bylo výrazně více než cena této Fabie. Na první pohled možná nesmysl, ale bylo zjištěno, že na vozidle byla masivně poškozena přední část a motorový prostor, aktivovány byly také téměř všechny airbagy. Výčet dílů k výměně a cena práce opravy tohoto poškození dala dohromady tuto neskutečnou sumu.

 

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.