Ekofašisti řádí v Brně pod rouškou tmy. O co jim jde, nikdo neví. Ekologie to ale asi nebude

Foto: Jan Smékal

Ekofašismus jako z učebnice. Vyfukují pneumatiky vozidlům, o kterých se sami rozhodnou, že si to zaslouží. Nabádají „lovit“ v luxusních čtvrtích, kde bydlí střední třída. Chtějí snižovat emise, ale pneu vypustí i elektroautům.


Václav Havel kdysi řekl, že přirozenou nevýhodou demokracie je to, že těm, kdo to s ní myslí poctivě, nesmírně svazuje ruce, zatímco těm, kteří ji neberou vážně, umožňuje téměř vše. Jak pravdivé toto tvrzení bylo, se v těchto dnech přesvědčují desítky majitelů vozidel kategorie SUV, kteří svá auta nacházejí s vypuštěnými pneumatikami a letákem za stěračem.

 

Na něm jakási skupina, pravděpodobně ekofašistů, informuje řidiče vozu o tom, že jízda jeho velkým autem má obrovské dopady na všechny ostatní. Že SUV zabíjí při nehodách více lidí než obyčejné auto. Že řidiči SUV na silnicích více riskují. Že SUV ohrožují cyklisty a děti a že zkrátka SUV jsou do města zbytečná. A protože řidič je podle této skupiny „vypouštěčů duší“ pravděpodobně bezmozek, který vůbec nechápe složitosti klimatických témat, vypustili mu pneumatiky, aby mu to při procházce, nebo jízdě v MHD došlo.

Skupinka těchto „zachránců světa“ dokonce spustila webové stránky, kde nabádá ostatní, aby činili totéž. Na tomto webu poskytuje návody, jak poznat SUV, jak vypustit kolo, jak se skrýt pod rouškou tmy, jak komunikovat, případně, kde vhodné vozy hledat. Z pohledu definice ekofašismu tak jde v podstatě o učebnicový příklad. Ekofašisté totiž znečišťovatele životního prostředí vidí ve specifických sociálních skupinách, v tomto případě tedy ve střední třídě, která jezdí vozy SUV. Potvrzuje to vlastně i jejich leták, kde doporučují vypouštět pneumatiky i čistě elektrickým vozidlům a hledat takové vozy v luxusních čtvrtích. Protest, nebo jak lze podobnou aktivitu nazvat, ale rozhodně není o autech, o dopravě, o ekologii, nebo o počtu usmrcených na silnicích. O co v reálu této skupině jde, není známo.

Skupina těchto ekofašistů se sice ve svých mediálních aktivitách, například na Twitteru, snaží o primitivní mediální manipulaci, když například u fotografie vypuštěných kol uvádí, že: „V roce 2020 přejela řidička SUV devatenáctiměsíční holčičku, protože ji ze svého obřího auta neviděla. Řidička vyvázla s podmíněným trestem“, ovšem na to asi naletí málokdo. I žák z první třídy základní školy přeci ví, že není chyba nože, když skončí v srdci člověka.

Ostatně právě na sociální síti Twitter se k aktivitám této skupiny vyjádřily již stovky lidí. Známých i neznámých. Včetně těch, kteří podle svých slov žádné auto nevlastní. I oni podobné aktivity jednoznačně odsuzují. Tím spíše, když se tito „zachránci světa“ schovávají a po Brně se plíží pouze v noci, kdy je skrývá tma. Proč asi?

Jaký máte názor na vypouštění pneumatik ve jménu „záchrany lidstva“? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.