Katastrofická situace na českých silnicích. Přes 90 procent čtenářů si myslí, že agresivita řidičů stoupá

Foto: Jan Smékal

Situace na českých silnicích začíná být skutečně vážná. Agresivita a počet dopravních přestupků na českých silnicích totiž neustále roste. Myslí si to více než 90 % čtenářů, kteří hlasovali v anketě na webu testyojetin.cz


Před pár dny jsme na našem webu publikovali článek, který se, mimo jiné, zamýšlel nad policejní akcí Speed Marathon. Zamýšleli jsme se nad tím, zda masivně medializovaná policejní akce, navíc s dopředu avizovanými místy kontrol, může situaci na českých silnicích nějak změnit. Podle nás bohužel nikoliv. Situace na českých silnicích není zrovna ideální a domníváme se, že policie by měla na dodržování silničních pravidel dohlížet častěji. A bez toho, že by o tom mluvila týdny dopředu v televizi.

Bohužel, máme neviditelnou policii, jedno označené policejní auto a hned je na silnici klidněji. Pro bezpečnost by stačilo, kdyby se jen tak projížděli, skryté měření je k ničemu
Aleš Novák; čtenář webu TestyOjetin.cz

Foto: Jan SmékalSoučástí tohoto článku byla také anketa, které se zúčastnilo více než 1.500 hlasujících. Otázka zněla, jak čtenáři vnímají situaci s přestupky na českých silnicích. Výsledek byl katastrofický. Celých 90 procent hlasujících se totiž domnívá, že agresivity a dopravních přestupků na silnicích přibývá. V diskuzích pod článkem potom velice často zazníval názor, že policie není na českých silnicích příliš vidět.

Jezdím autem denně a policii jsem neviděl už několik let. Teda kromě vyšetřování nehod
Karel Stržanovský; čtenář webu TestyOjetin.cz

Čtenáři v diskuzi poukazují především na bezohlednost řidičů a nízkou výši pokut. My s jejich názorem v podstatě souhlasíme. Zabýváme se ve velké míře také testy aut, měsíčně najezdíme tisíce kilometrů a musíme potvrdit, že potkat na českých silnicích dopravní policii je skutečně zázrak. Zato vidět během přejezdu Prahy ze Zličína na Černý Most i více než 20 dopravních přestupků, to zase tak raritní není. Agresivita řidičů, neukázněnost a arogance jsou prostě s počtem hlídek a výší pokut spojené nádoby. 

V Česku je člověk frajer, když ostatní "blbce" předjede, podjede, objede... přece nepojede "normálně" jako ostatní
Petr Vrána; čtenář webu TestyOjetin.cz

Nedodržování rychlosti, jízda na červenou, jízda v pruhu pro autobusy, parkování na přechodu pro chodce, blokování křižovatky, nedání přednosti v jízdě, atd… Ruku na srdce, najdeme mezi našimi čtenáři někoho, kdo při své jízdě autem nezaznamenal u sebe, nebo u ostatních řidičů, alespoň jeden dopravní přestupek? Napište nám do diskuze.

Anketa
Měla by policie na českých silnicích více kontrolovat dodržování pravidel silničního provozu?
Ano, rozhodně měla
48.4 %
Myslím, že kontroluje dostatečně
26 %
Ne, neměla. Už takhle stojí na každém rohu
25.7 %
Celkem hlasovalo 701 čtenářů.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.