„Nikam nepojedeš“, řval v centru Prahy muž na plačící řidičku. Ulici blokoval několik hodin

Muž brání odjezdu vozu v centru Prahy
Foto: Jiří Soukup

Zablokovat na několik hodin ulici u Václavského náměstí se rozhodl muž, který bránil svým tělem v odjezdu autu jiné řidičky. Obvinil ji z toho, že mu nabourala auto. Policie řešila situaci několik hodin.


Může se to stát každému z nás. Při parkování někomu poškrábeme, nebo jinak poškodíme jeho auto. Nepříjemnost, ale co se dá dělat, stalo se. Ne každý je tak zručný, aby zaparkoval do místa, kde zbývá na každé straně vozu například pouhých 20 centimetrů, takže při neodhadnutí svých schopností k poškrábání druhého vozu může snadno dojít. Řidič, který nehodu zavinil, by v takovém případě měl rozhodně volat policii. V případě, že jsou na místě oba řidiči, policii volat nemusí. Vymění si na sebe kontakty, vyplní „Záznam o dopravní nehodě“ a tím by to mohlo být vyřešeno.

S tím ale pravděpodobně nesouhlasil řidič vozu, který mu pravděpodobně poškrábala řidička při vyjíždění z velmi těsného parkovacího místa v pražské Růžové ulici. Stoupl si proto před vyjíždějící vůz a bránil tak vlastním tělem v jeho odjezdu. Bouchal přitom do kapoty a velmi neuctivě na řidičku křičel: „Nikam nepojedeš, k…o, nabourala jsi mi auto“. Zatímco řidička v autě brečela, v Růžové, a následně i v Opletalově ulici, vznikala ranní dopravní zácpa. Na místo proto musely přijet dva policejní vozy a situaci řešit.

Jaké ale bylo naše překvapení, když jsme po cca dvou hodinách procházeli opět Růžovou ulicí, která však byla pořád zablokovaná. Řidička seděla rezignovaně v autě, muž, který dvě hodiny před tím blokoval auto, stál opřen o zeď domu, policisté postávali kolem aut a do Růžové ulice nikoho nepouštěli. Problém byl tedy asi někde jinde, než v poškrábaném vozidle.

Co tedy dělat v případě takové drobné nehody? Podle policie, tedy pokud je škoda menší než sto tisíc korun, mohou řidiči vyřešit nehodu mezi sebou a pojišťovnou. To ale pouze v tom případě, že nedojde ke zraněním, nebo vysokým škodám. Pokud totiž nedojde ke zranění, nebo úmrtí osob a ke zřejmé škodě na zúčastněných vozidlech, nebo věcech v nich přepravovaných nad 100.000,- Kč, nebo ke škodě na majetku třetí osoby, nemají řidiči povinnost dopravní nehodu oznámit policii.

Při poškození zaparkovaného vozidla, u kterého se však nikdo nenachází, se toto považuje za poškození třetí osoby a řidič má povinnost tuto nehodu nahlásit PČR. Pokud tam řidič bude, dohodnou se na místě bez účasti PČR.

Přečtěte si také: "Alespoň si to budeš příště pamatovat", dostal lekci řidič špatně zaparkovaného auta

Stala se vám někdy taková drobná dopravní nehoda při parkování? Jak jste ji řešili? Napište nám do diskuze. A jestli se vám článek líbil, sdílejte jej.

Anketa
Našli jste někdy svoje zaparkované vozidlo poškozené? Jak se nehoda řešila?
Musel jsem to řešit ze svého pojištění, viník totiž ujel a kontakt na sebe nenechal
71.2 %
Viník nechal na sebe kontakt, vyřešili jsme to přes jeho pojistku
18.4 %
Viník zavolal policii. Přesně tak, jak mu ukládá zákon
10.4 %
Celkem hlasovalo 2946 čtenářů.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.