Nový Superb se bude vyrábět v Bratislavě a má udávat měřítka v oblasti komfortu a prostoru

Foto: Jan Smékal

Tři generace se Škoda Superb vyráběla v Česku. Ta čtvrtá, která se má představit již letos, se bude vyrábět ve slovenské továrně Volkswagen Group v Bratislavě. Chystá se i nový Kodiaq. Má nabídnout i hybrid.


Nový Superb přijede rovnou v provedení Combi i ve verzi se splývavou zádí, Kodiaq bude i nadále nabízet až sedm míst. „Model Superb je vlajkovou lodí našeho portfolia vozů se spalovacími motory. Ve své čtvrté generaci bude i nadále udávat měřítka v oblasti komfortu a prostoru, a to jak ve verzi liftback, tak ve verzi kombi,“ říká k nové generaci tradičního modelu předseda představenstva společnosti Škoda Auto Klaus Zellmer.

Superb čtvrté generace dostane kromě nového designu i zcela přepracovaný interiér a také špičkové technologie. Auto bude opět lákat na bohatou nabídku vnitřního prostoru v kombinaci s komfortními prvky výbavy. Pod kapotou novinky pak najdeme jak silné benzínové i vznětové motory, tak plug-in hybridní a mild-hybridní pohonná ústrojí.

Superb z Bratislavy

Superb v tomto případě navazuje na tři nesmírně úspěšné předchozí generace. Ta první v moderní historii značky (jméno totiž Škoda používala i ve třicátých letech) se představila v roce 2001 a za sedm let se jí vyrobilo 137 000 kusů. Druhá generace přivezla v roce 2008 nejen špičkové prvky výbavy, ale poprvé také oblíbenou karosářskou variantu Combi nebo verze s pohonem všech kol.

Tato generace si našla přes 618 000 zákazníků. V roce 2015 přišla na trh třetí generace modelu Superb, která v průběhu svého modelového života dostala například i plug-in hybridní provedení Superb iV. Prozatím se této generace prodalo přes 777 000 kusů. Zatímco dosavadní tři generace modelu Superb se vyráběly v Česku, čtvrtá bude vznikat ve slovenské továrně Volkswagen Group v Bratislavě.

Kodiaq včetně hybridů

Kodiaq se bude nadále vyrábět v továrně Škoda Auto v Kvasinách na východě Čech. Velké SUV, které se poprvé představilo v roce 2016 coby první model SUV ofenzívy české automobilky, je také nesmírně úspěšným vozem. Doposud se jej prodalo více než 740 000 kusů. „Druhá generace modelu Kodiaq posune bezpečnost, techniku a všestrannost na zcela novou úroveň. Dlouhodobě nabízíme v portfoliu naší značky to nejlepší ze světa elektrických i spalovacích pohonů a vycházíme vstříc potřebám našich zákazníků.  Oba modely budou tak nabízeny také v plug-in hybridní a mild hybridní variantě,“ říká k uvedení nové generace Klaus Zellmer. I Kodiaq druhé generace dostane benzínové a naftové motory i plug-in hybridní a mild-hybridní pohon.

Těšíte se na novou generaci modelu Superb a Kodiaq? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.