Prymulovo BMW je z řady, která může mít hodně drahou vychytávku pro čínské řidiče

Foto: Ilustrační foto: netcarshow.com

BMW řady 7, ve které jezdí ministr zdravotnictví, může ve své nejnovější generaci disponovat i velmi zajímavou funkcí přizpůsobenou požadavkům čínského trhu. Cena plně vybaveného vozu se tak může vyšplhat až přes hranici 4 miliónů korun.


Z nedávno zveřejněných fotografií, kde je vidět auto, které odváží ministra zdravotnictví z Vyšehradu, se zdá, že jde o BMW řady 7, které patří na vrchol produkce mnichovské automobilky. Cena současné generace začíná na částce 2,4 milionu korun, ale v případě objednávky vyšší motorizace a různých doplňků a prvků luxusní výbavy se může cena vyšplhat až přes 4 miliony korun. Objednat si lze totiž nejen luxusní prvky, jako třeba kožená sedadla s masážní funkcí, infotainment ovládaný přes tablet nebo třeba čtyřzónovou klimatizaci, ale také moderní a inovativní technologické vychytávky, které zatím nejsou běžné ani ve vozech vyšší třídy.


V Česku se podle průzkumu nejvíce přetáčí vozy značek Škoda a BMW
V Česku vedou dopravní nehody kvůli přestupku, za který v Německu hrozí pokuta až 400 eur
Díky davovému syndromu páchá na dálnici 80 procent řidičů stále stejný přestupek
Automobilová honička v Praze skončila zablokováním vozu a namířenou zbraní na jeho řidiče


Foto: Ilustrační foto: netcarshow.comMůžete si tak objednat například systém automatického couvání. Ten kopíruje trasu, po které řidič na místo přijel a pamatuje si až 50 metrů dlouhý úsek. Po stejné trajektorii pak může vůz místo opět opustit. Není známo, zda zrovna ministrovo auto tímto systémem disponuje, stejně tak jako jestli disponuje například sofistikovaným headup displejem, který promítá informace na opravdu velkou plochu na čelním skle a to včetně dopravních značek a navigačních pokynů. Grafika zobrazování a velikost projekční plochy byla pravděpodobně přizpůsobena požadavkům čínského trhu, který je pro automobilku nesmírně důležitý. BMW proto dokonce přesunulo výrobu modelu X3 z USA právě do Číny, kde její prodeje rostou o desítky procent. A protože je čínský trh pro automobilku skutečně významný, přizpůsobuje se tomu i vzhled a výbava vozů. Čínští zákazníci totiž údajně preferují například výraznější design a moderní digitální technologie. To je také třeba důvodem proč nové modely BMW mají výrazně zvětšené přední „ledvinky“. Nová řada 7 dokonce až o 40 procent oproti předchozímu modelu.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.