Vybral si ojetinu z Polska: „To BMW nemůže být stočené,“ rozčiloval se. Bylo i bourané…

Foto: Cebia

Nákup ojetého vozu je složitá disciplína. A je jedno, jestli vůz vybíráte v Česku, nebo v zahraničí. Podvody hrozí všude. Přesvědčil se o tom i český zájemce o „krásné“ BMW X4, které inzeroval prodejce z Polska.


Jak koupit ojeté auto a nenaletět? To je otázka za milión. A mnohdy doslova. V online prostoru jsou v nabídce stovky tisíc ojetin různých značek, stavu i stáří. Stačí si jen vybrat. Jenže vybrat pěkné auto za odpovídající cenu je jedna věc. Ta druhá, mnohdy složitější, je zjistit, zda informace o vozidle, které sděluje prodávající, odpovídají skutečnosti.

Smutnou klasikou jsou přetočené tachometry, to už asi každý zná. Prověřit se to dá celkem snadno v různých online databázích. Jenže přetočené tachometry nejsou jediným rizikem, které při nákupu ojetého auta hrozí. Mnohem větším rizikem může být třeba falešný rok výroby, resp. uvedení auta do provozu, nebo například zatajená vážná havárie.

Nemluvíme o poškrábaném nárazníku z drobné nehody při parkování. Řeč je o závažných nehodách, jejichž oprava mnohdy představuje náklad i v desítkách tisíc euro. O jednom takovém případu informovala například společnost Cebia, která se zabývá prověřováním historie vozidel již více než 30 let. O co šlo?

Foto: CebiaČeský zájemce o model BMW X4 se podle informace Cebia rozhodl pořídit si tohle vysněné auto v Polsku. V inzerátu byl vůz prezentován jako krásné vozidlo s třílitrovým naftovým motorem, výkonem 230 kW, pohonem všech kol a s luxusní výbavou. Prostě dokonalé auto. Přesně takové, jaké si přál mít ve své garáži. A protože chtěl mít jistotu, že nenaletí, zadal si VIN auta do systému společnosti Cebia. Ten ovšem vygeneroval report s informací, že vozidlo má přetočený tachometr.

Klient tedy emailem kontaktoval polského prodejce, jak se to s vozem má. Polští prodejci samozřejmě všechny jeho námitky popřeli. Vozidlo je údajně v dokonalém technickém stavu, nemá přetočený tachometr a navíc je prý k dispozici i servisní knížka, dokládající tvrzené skutečnosti.

Foto: CebiaVzhledem k informaci o existenci servisní knížky měl zájemce o X4 pocit, že dostal od společnosti Cebia mylné informace a rozhodl se to reklamovat. Během telefonického hovoru s operátorkou byl však klient upozorněn na sekci s fotografiemi vozu, kterou si pravděpodobně před tím neprohlížel. Na začátku fotosetu totiž byly pěkné fotografie z inzerátu, ale další stránky už obsahovaly snímky poškozeného vozidla z aukce ve Švýcarsku. Automobil byl poměrně vážně havarovaný na přední část, v důsledku čehož byly aktivovány čelní i boční airbagy. Jako "bonus" pak byla na jedné z fotografií vidět i palubní deska s osvětleným stavem ujetých kilometrů, který potvrzoval přetočení tachometru.

Z nákupu pochopitelně sešlo a klient hledá svoje vysněné BMW dál. A vybírat bude po této zkušenosti o to pečlivěji.

Anketa
Koupili byste si ojeté auto ze zahraničí?
Rozhodně, auta tam jsou levnější a jsou v lepším stavu
21.2 %
Ojeté auto bych si v zahraničí nikdy nekoupil
25.2 %
Záleželo by na konkrétní zemi, ale spíše ne
22.6 %
Záleželo by na konkrétní zemi, ale spíše ano
31 %
Celkem hlasovalo 1009 čtenářů.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.