Řidič v luxusním SUV s pražskou značkou dostal v Jičíně pokutu za něco, co se v Praze mnohdy vůbec neřeší

Foto: Vilém D. (ilustrační)

Některé přestupky řidiči z Prahy za přestupky vůbec nepovažují a páchají je, i když vyrazí mimo hlavní město. Jenže přestupek to je v Praze i kdekoliv jinde. Přesvědčil se o tom i řidič v Jičíně.


Mnozí řidiči z Prahy mají úplně jiné vnímání nutnosti dodržování dopravních předpisů. V Praze proto není nic zvláštního vidět parkovat auto na přechodu pro chodce, stát v křižovatce, jezdit na červenou, projet rovně odbočovací pruh, nebo například nedodržovat při parkování průjezdnost 3 metry v jednom jízdním pruhu. Mnohými pražskými ulicemi by tak stěží projelo například hasičské auto. Negativní zkušenosti s takovými řidiči mají také například majitelé garáží, před kterými jim často někdo zaparkuje. Policie ne vždy zvládne včas zasáhnout, a tak si někde s arogantními řidiči museli poradit po svém. Jako například pekař Marek z Prahy.

Zatímco ale v Praze má policie u podobných přestupků tu a tam tzv. „provozní slepotu“ a nijak je neřeší, v menších městech je tomu často úplně naopak. Tím spíše, když takový přestupek spáchá řidič s pražskou registrační značkou. Přesvědčil se o tom i řidič z Prahy, který svoje luxusní SUV zaparkoval v Jičíně přímo před vjezdem do garáže místního občana. Ten si to nenechal líbit  a zavolal policii. Pokuta na sebe nenechala dlouho čekat, tím spíše, když se řidič SUV rozčiloval a argumentoval tím, že zaparkoval jenom na chvilku, že stačilo zatroubit a s autem by odjel, nebo ať „pánové“ někdy přijedou do Prahy, aby viděli, co tam za přestupky páchají mimopražští řidiči a žádnou pokutu nedostanou.

Jenže dopravní předpisy platí jak v Praze, tak v té nejmenší vesničce. Zlozvyky řidičů z velkých měst nevidí nikde rádi. Například v jedné středočeské vesnici museli její obyvatelé po silnici v obytné zóně poházet papírové krabice a dětské hračky, aby si tudy nezkracovali řidiči cestu na dálnici do Prahy. Navíc, někteří z nich si z obytné zóny udělali závodní dráhu. Stejné zkušenosti mají i obyvatelé domů v blízkosti nějakých turistických památek, nebo stezek. Neukáznění řidiči dokonce někdy vjedou i do lesa, kde nechají stát auto třeba celý den. Některým se to ale hrubě nevyplatilo a v lese zůstali s autem celou noc.

Myslíte si, že řidiči s pražskou registrační značkou dělají více dopravních přestupků než ti ostatní? Napište nám do diskuze.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.