Nový Mercedes-AMG E53 bude mít výkon 603 koní. Jedná se však o plug-in hybrid

Foto: Unsplash

Mercedes-AMG E 53 bude nově plug-in hybrid s novým agresivním vzhledem, rozsáhlou úpravou podvozku a stejným výkonem jako starý model E 63 s motorem V8.


Třída E s pohonem všech kol, která byla představena v roce 2016 jako model E 63, si ponechává svůj 3 litrový šestiválec, ale dostane také velký výkon od nového elektromotoru. Díky němu se celkový výkon vyšplhá až na 603 koní.

Samotný motor dosahuje výkonu 442 koní a až 161 koní dodává elektromotor, který je integrován do devítistupňové automatické převodovky. To dává v běžném provozu kombinovaný výkon 577 koní a 553 N.m

Obrovský výkon

Volitelný paket AMG Dynamic Plus však uvolní plný výkon 603 koní. A to ve chvíli, kdy řidič zapne funkci "race start", která optimalizuje výkon. Maximální rychlost je poté v tomto autě (bez omezovače) 280 km/h. Plug-in hybrid je vybaven 21,2kWh baterií (použitelnou), která umožňuje dojezd až 62 km pouze na elektřinu a kterou lze dobít z 11kW domácí nabíječky za přibližně šest hodin. Na přání se dodává 60kW rychlonabíječka, která nabíjení zvládne z 10 na 80 % za 20 minut. Rekuperační brzdový systém vozu může baterii dobíjet výkonem až 120 kW, což je o 32 kW více než u nového modelu Porsche Panamera S E-Hybrid. Úroveň rekuperace lze v hybridním režimu měnit pomocí pádel pod volantem.

Vizuální změny

Vizuální změny oproti standardní třídě E zahrnují osvětlenou mřížku chladiče specifickou pro AMG, rozšířené podběhy předních kol pro přizpůsobení širšímu rozchodu kol, větší vstupy vzduchu, výrazný zadní difuzor, spoiler a čtyři koncovky výfuku. V interiéru má E 53 standardně čalouněná sedadla se syntetickou kůží, dřevěné obložení na zakázku a volant AMG s 12,3palcovým displejem pro řidiče a 14,4palcovou obrazovkou infotainmentu. Na přání je k dispozici obrazovka Mercedes Superscreen, která poskytuje spolujezdci vpředu vlastní rozhraní infotainmentu s přístupem k hrám, streamovacím službám a různým nastavením v kabině.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.