Ranní přimrznutí dveří i zámků lze vyřešit snadno, a navíc z tepla domova

Foto: ŠKODA Auto

Největší problém se zámky mívají majitelé starších aut, které nedisponují dálkovým centrálním zamykáním a je nutné je otevírat klíčkem. Řešení přitom nemusí být vůbec drahé ani složité.


Noční mrazy způsobují nejen nepříjemné zamrznutí skel auta, ale mnohdy také přimrznutí dveří i jejich zámků. Často pak na parkovišti vídáme pobíhat zmrzlé řidiče se sirkami nebo zapalovačem v ruce. Přitom zamrznutí dveří i zámků se dá snadno a levně předejít. Největší problém se zámky mají majitelé starších aut, které nedisponují dálkovým centrálním zamykáním a je nutné je otevírat klíčkem. Takových aut jezdí po českých silnicích ještě několik stovek tisíc, typickým zástupcem může být třeba Škoda Favorit nebo Škoda Felicia. Přitom ranním problémům se zamrzlým zámkem se lze vyhnout dopředu a pak jen z tepla domova sledovat z okna ranní pobíhání řidičů, kteří se na zamrznutí zámků nepřipravili. A jaký je tedy postup? Je jich několik, a i když některé lze považovat za tzv. „babské“ rady, stojí za to si je připomenout.

Jezdit dlouhodobě na rezervu v nádrži může způsobit poruchu za několik desítek tisíc
Vybité baterie v autě se bojí každý řidič, dá se tomu ale snadno vyhnout
Zahřívat studený motor na místě nemusí být vždy špatně. Ale jen u některých aut
Nepříjemné zamlžování skel u auta trvale odstraní rada za pár korun

Starší řidiči a majitelé žigulíku, stodvacítek  dalších aut ze sedmdesátých a osmdesátých let si jistě pamatují lahvičky s glycerinovým olejem. Tím se ošetřilo gumové těsnění kolem dveří a oken aby nepřimrzlo ke kovovému rámu dveří. Dnes se používá spíše silikonový olej a jeho funkce je naprosto totožná. Těsnění by k rámu nemělo přimrznout ani v těch největších mrazech. I přes ošetření podobnými prostředky je ale potřeba dodržovat ještě jednu radu. Budete-li muset do myčky, rozhodně si objednejte program se sušením a nejlépe je pak ještě zajet na nějakou tu hodinku do podzemních garáží nějakého obchodního centra, aby se vše opravdu řádně vysušilo.

Se zámky to může být horší, ale existuje jedna rada, která skutečně funguje. Bude se to možná zdát úsměvné, ale přelepení zámku kobercovou páskou zajistí funkčnost zámku téměř stoprocentně. Vyzkoušeli jsme to, a podařilo se. Klasickou radou je pak použití rozmrazovacího spreje, jenže ten si většina řidičů zapomene v uzavřeném autě, takže spreje většinou nepřipadají v úvahu. Prodávají se také elektrické rozmrazovače, dokonce i s ventilátorem a zabudovanou LED svítilnou, jejich funkčnost jsme ale neověřovali. Navíc si myslíme, že téměř půlkilové zařízení nikdo v kabelce nosit nebude. Zamrzlý zámek lze rozmrazit také vodou se solí a octem, a když ani to nezabere, pořád tu zůstávají staré dobré sirky, zapalovač nebo horká voda. Za nás ale vede kobercová páska, je to levné, snadné rychlé a funguje to téměř stoprocentně.

Automobilový portál s testy ojetých aut a testy nových vozů, ale také zpravodajství ze světa automobilismu, automobilové novinky, levné ojeté vozy, recenze autobazarů, světové autosalony, rady jak koupit ojetý automobil, prověření VIN, chat s odborníkem, rady, jestli benzín nebo nafta, Škoda nebo Volkswagen, kombi nebo sedan…

Podívejte se i na naše další weby:

www.life24.cz

www.cestyavylety.cz 

www.cartrax.cz

 


TestyOjetin.cz 

CarTrax, s.r.o.
Rybná 716/24
110 00   Praha 1 

IČO: 10827226
Šéfredaktor: Pavel Foltýn
info@testyojetin.cz 

Ochrana soukromí

Nastavení soukromí

Obsah internetových stránek www.testyojetin.cz (dále jen „Web“) jakož i jejich celkový vzhled, a to včetně loga a jeho částí, jsou autorským dílem ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon). Web zároveň obsahuje vyobrazení ochranných známek a audiovizuální obsah, jehož vlastníkem a/nebo oprávněným uživatelem je Provozovatel. Provozovatel je tak v souladu se zákonem. č. 121/2000 Sb. oprávněn vykonávat veškerá majetková práva k Webu. Jakékoliv užití textového, grafického nebo audiovizuálního obsahu Webu jinak, než v případech výslovně vymezených zákonem, zejména pak užití obsahu formou šíření, kopírování, napodobování nebo jiného zpracování, je bez písemného souhlasu Provozovatele zakázáno.
© 2020 TestyOjetin.cz. All Rights Reserved. Created by BestSite. Powered by Tele3.